Ako sa môžem pripojiť využitím zabezpečeného FTP -SFTP?


SFTP (SSH File Transfer Protocol/Secure File Transfer Protocol) predstavuje sieťový protokol, ktorý vám umožňuje zabezpečenú manipuláciu s vašimi dátami prostredníctvom SSH (Secure Shell).


Klienti EXO HOSTINGu majú okrem štandardného FTP možnosť využiť aj túto bezpečnejšiu alternatívu. Prihlasovacie údaje sú okrem čísla portu totožné s tými do FTP:


FTP server (host): ftp.vasadomena.koncovka
Port: 22
Užívateľské meno: vasadomena.koncovka / vasadomena.koncovka.uzivatel (v prípade, že pre pripojenie nevyužívate hlavné konto)
Heslo: heslo zadané do objednávkového formulára, ak ste ho nemenili vo vašom Control Paneli

 

Pre využitie takéhoto pripojenia je potrebné využiť SFTP klienta, v tejto sekcii sa budeme venovať nastaveniu jednej z alternatív, klientovi WinSCP, ktorého je možné v čase písania tohto príspevku stiahnuť na: http://winscp.net/eng/download.php . V priebehu samotného procesu inštalácie máte možnosť vybrať si jazyk programu, jazyk si následne môžete zvoliť po prvom spustení po kliknutí na tlačidlo „Languages“

SFTP inštalácia

Prístupové údaje je potrebné vyplniť podľa informácií uvedených vyššie, pre ilustráciu môže poslúžiť obrázok:

SFTP nastavenie pripojenia

 

Po prihlásení sa vám zobrazí samotné rozhranie pre manipuláciu s vašimi súbormi v závislosti od dizajnu, ktorý ste si zvolili pri inštalácii:

SFTP ukážka

 

Tagy: sftp, sftp nastavenie, sftp pripojenie
2015-07-10 16:03 Exo hosting {writeRevision}
Priemerné hodnotenie: 5 (5 Hlasy)

Nemôžete komentovať túto položku

Chuck Norris has counted to infinity. Twice.