Ako postupovať pri registrácii .sk domény?


Slovenské domény registruje centrálny registrátor - SK-NIC. Vlastniť .sk doménu môžu občania SR a subjekty (firmy, oranizácie) so sídlom v SR. Každý jednotlivec alebo organizácia, ktorá chce vlastniť doménu, musí sa zaregistrovať u SK-NICu a získať tak svoj vlastný identifikátor potrebný k registrácii domén. Doména .sk sa registruje sprostredkovane cez registrátorov, ktorí sú zároveň aj technickými správcami danej domény. Preto je potrebné podpísať Rámcovú zmluvu s SK-NIC (správca národnej domény .SK). Túto zmluvu nájdete na www.sk-nic.sk formulár F1 (Žiadosť o štatút užívateľa), kde ako registrátora zadáte identifikátor EXOT-0004. Vygenerovaný dokument je potrebné podpísať, opečiatkovať a priložiť kópiu výpisu z obchodného registra resp. kópiu živnostenského listu. Ak ste FO - nepodnikateľ alebo nemáte pečiatku, podpis je potrebné overiť notárom. Dokumenty zašlete na adresu:

 

SK-NIC, 

P.O.BOX 49,

840 00 Bratislava 4.

 

V priebehu 2-3 pracovných dní od odoslania Vám SK-NIC pridelí identifikátor, na ktorý Vám môžeme doménu zaregistrovať. Táto zmluva sa podpisuje iba raz a na pridelený identifikátor je možné neskôr registrovať neobmedzený počet domén.

Taktiež je možné zmeniť objednávku na typ zrýchlená, v tom prípade doménu registrujeme na náš identifikátor, pričom vy máte plné užívateľské práva a doménu je kedykoľvek možné previesť na Vás. O zmenu objednávky je potrebné požiadať emailom na support@exohosting.sk

Tagy: domény, registracia, sk
2016-09-26 14:06 Exo hosting {writeRevision}
Priemerné hodnotenie: 0 (0 Hlasy)

Nemôžete komentovať túto položku

Chuck Norris has counted to infinity. Twice.