Ako zmeniť verziu PHP?


V prípade, že potrebujete upraviť verziu PHP, na ktorej beží váš web tak postupujte podľa týchto inštrukcií. Našim zákazníkom vždy odporúčame používať najnovšiu dostupnú verziu PHP (Dôležitá poznámka: pred zmenou verzie PHP si treba najprv overiť, či najnošia verzia PHP je plne kompatibilná s CMS, ktorý aktuálne používate). Nové verzie PHP ponúkajú lepšiu optimalizáciu webu, vyššiu bezpečnosť a využitie dostupných prostriedkov, ktoré Vam ponúka zdieľaný hosting.

 

V prvom kroku sa prihlásime do Control Panelu. Následne vyberieme sekciu 'Nastavenie Apache a PHP' ako je vyznačené na obrázku.

Zmena_php_00

V spodnej časti sekcie 'Nastavenie Apache a PHP' sa nachádza časť pre správu verzie PHP. Jej názov je 'Nastavenie Apache pre adresár'. Táto časť nám ponúka výber verzie PHP pre adresár. Nastavená verzia PHP sa vždy 'dedí' smerom nadol pre všetky podadresáre zložky /public_html/ v prípade, že príslušná zložka nemá špecifikovanú vlastnu verziu PHP.

Ak chceme upraviť verziu PHP pre hlavný adresár tak zaklikneme ikonu modrej ceruzky ako je vyznačené na obrázku.

zmena_php_01

V poslednom kroku si vyberieme novú (resp. požadovanú) verziu PHP z vybaľovacieho menu. Zmenu potvrdíme kliknutím na tlačidlo Zmeniť. Počkáme cca 15 minút, kým sa zmena prejaví na serveri.

zmena php 02

Ak si chcete preveriť či reálne došlo k zmene verzie PHP na vašom hostingu, tak si vytvorte súbor napr. s názvom 'verzia.php'. Do vnútra tohto súboru umiestnite kód uvedený nižšie. Príslušný súbor nahrajte na FTP do zložky /public_html/.  Potom stačí navštíviť adresu 'vasadomena.koncovka/verzia.php', ktora Vám ukáže aktuálnu verziu PHP na hostingu.

<?php

echo 'Momentalne pouzivate verziu PHP: ' . phpversion();

?>

 

V prípade, ak potrebujete kompletné informácie o verzii PHP a dostupnosti rozšírení (resp. modulov) do súboru 'verzia.php' vložte riadok:

<?php

phpinfo();

?>

 

Tagy: hosting, PHP, zmena
2019-03-14 09:14 Exo hosting {writeRevision}
Priemerné hodnotenie: 0 (0 Hlasy)

Nemôžete komentovať túto položku

Chuck Norris has counted to infinity. Twice.