Ako zmeniť verziu PHP?


V prípade, že potrebujete upraviť verziu PHP, na ktorej beží váš web tak postupujte podľa týchto inštrukcií. Našim zákazníkom vždy odporúčame používať najnovšiu dostupnú verziu PHP. Nové verzie PHP ponúkajú lepšiu optimalizáciu webu, vyššiu bezpečnosť a využitie dostupných prostriedkov, ktoré Vam ponúka zdieľaný hosting.

 

V prvom kroku sa prihlásime do Control Panelu, urobiť tak môžete tu. Následne vyberieme sekciu 'Nastavenie Apache a PHP' ako je vyznačené na obrázku.

Zmena_php_00

V spodnej časti sekcie 'Nastavenie Apache a PHP' sa nachádza časť pre správu verzie PHP. Jej názov je 'Nastavenie Apache pre adresár'. Táto časť Nám ponúka výber verzie PHP pre adresár. Nastavená verzia PHP sa vždy 'dedí' smerom na dol pre všetky podadresáre zložky '/public_html/' v prípade, že príslušná zložka nemá špecifikovanú vlastnu verziu PHP.

Ak chceme upraviť verziu PHP pre hlavný adresár tak zaklikneme ikonu modrej ceruzky ako je vyznačené na obrázku.

zmena_php_01

V poslednom kroku si vyberieme novú verziu PHP z drop-down menu. Zmenu potvrdíme kliknutím na tlačidlo 'Zmeniť'. Počkáme cca 15 min kým sa zmena prejaví na serveri.

zmena php 02

Ak si chcete preveriť či reálne došlo k zmene verzie PHP na vašom hostingu, tak si vytvorte súbor s názvom 'verzia.php'. Do vnútra tohto súboru umiestnite tento kód. Príslušný súbor nahrajte na FTP do zložky '/public_html/'.  Potom stačí navštíviť adresu 'vasadomena.koncovka/verzia.php', ktora Vám ukáže aktuálnu verziu PHP na hostingu.

<?php

echo 'Momentalne pouzivate verziu PHP: ' . phpversion();

?>

 

Tagy: hosting, PHP, zmena
2015-07-04 12:02 Exo hosting {writeRevision}
Priemerné hodnotenie: 0 (0 Hlasy)

Nemôžete komentovať túto položku

Chuck Norris has counted to infinity. Twice.