Ako vytvoriť emailový alias?


Občas potrebujeme dočasnú emailovú adresu či už pre overenie nového SSL certifikátu, alebo pre lepšiu organizáciu emailových adries vo firme. Od toho tu je emailový alias vďaka, ktorému viete vytvoriť dočasne názvy pre vaše emailové schránky poprípade skupinovú emailovú adresu pre vašich kolegov vo firme.

Vytvoriť emailový alias viete jednoducho cez Control Panel. Po prihlásení vyberte sekciu 'Emailové účty', ktorá slúži na správu vašich emailových kônt.

Emailove-ucty

Sekcia 'Emailové účty' Vám ponúka kopec možnosti pre správu vašich emailových kônt. V tejto sekcií si viete napriklad vytvoriť emailový účet, pridať presmerovanie emailov a v neposlednom rade možnosť nastaviť auto-odpovedač. V našom prípade ideme vytvoriť nový emailový alias, urobiť tak vieme cez tlačidlo 'Pridať emailový alias'.

Sprava emailov

V tejto časti zadefinujeme názov našeho emailového aliasu. Do políčka 'presmerovať na email' zadáme reálné existujúce adresy, na ktoré budú spravy po zaslaní presmerované. V tomto príklade sme vytvorili alias 'sekretariat@xenhost.eu', kde sme pridali emailové adresy našich kolegov. Po zaslaní správy na adresu 'sekretariat@xenhost.eu' budú správy doručené vsetky našim kolegom na zozname.

pridanie aliasu 

Tagy: alias, e-mail
2015-07-04 15:07 Exo hosting {writeRevision}
Priemerné hodnotenie: 0 (0 Hlasy)

Nemôžete komentovať túto položku

Chuck Norris has counted to infinity. Twice.