Ako sa pripojiť k SSH?


Hostingovy balíček Neobmedzený hosting a Multihosting obsahujú službu SSH v cene. Ak mate záujem o SSH prístup pri Puzzle hostingu, tak je možné tuto službu dokúpiť ako doplnkovú.

Pre prístup k vašemu SSH účtu potrebujete SSH klienta. V prípade, že používate operačný systém Windows, tak Vám odporúčame PuTTy.


Prihlasovacie meno a adresu SSH servera nájdete vo vašom Control Paneli v sekcii SSH prístup. Príslušné údaje následne zadavate do časti 'Host Name' v PuTTy ako je vidieť v ľavej časti obrázku. '@' slúži pre oddelenie prihlasovacieho mena a adresy servera.

SSH pirstup, PuTTY

Pri častej práci so SSH je vhodné si daný session uložiť do PuTTy. Stačí vyplniť nazov do políčka 'Saved sessions' a kliknúť na tlačidlo 'Save'. Následne pri ďalšej práci so SSH už len vyberiete požadovaný session, kliknete na tlačidlo 'Load' čo načíta všetky vaše nastavenia PuTTy.

Po nastavení prihlasovacieho mena a adresy SSH servera klikneme na tlačidlo 'Open', ktoré Nám otvorí vybraný SSH session. Ďalej budete požiadaný o zadanie vašeho hesla k SSH. Štandardné je heslo rovnake ako od Control Panelu. Pri zadávaní hesla sa na obrazovke terminálu nezobrazia žiadne znaky, takže sa nezľaknite, heslo napíšte a potvrďte stlačením klavesy enter.

ssh login

Po úspešnom prihlaseni na SSH môžete napríklad vylistovat obsah adresára príkazom 'ls' ako je vidieť na obrázku.

SSH list files

Cez SSH viete šikovne spravovať váš hosting. Napríklad tento príkaz vytvorí aktuálnu zálohu vašeho webu v zložke 'data'. Príkaz je nutné spustiť v zložke, v ktorej sa nachádzate po prihlásení na SSH.

tar -cvf data/zaloha.tar.gz public_html/
Tagy: hosting, ssh, webhosting
2015-07-20 19:35 Exo hosting {writeRevision}
Priemerné hodnotenie: 0 (0 Hlasy)

Nemôžete komentovať túto položku

Chuck Norris has counted to infinity. Twice.