Ako importovať databázu cez phpMyAdmin?


phpMyAdmin rozhranie nájdeme na tejto adrese klik. Lepší spôsob pre prihlásenie je však ísť priamo cez Control Panel. V sekcii 'Správa databáz' si vyberieme našu databázu a klikneme na tlačidlo 'Otvoriť'. Touto cestou Control Panel za Nás nastaví prihlasovacie meno a vyberie správny SQL server, na ktorom je umiestnená vaša databáza.

Sprava databaz

Prihlasovacie rozhranie phpMyAdmin vyzerá takto. Vždy si preverte či máte vybratý správny SQL server. Server, na ktorom sa nachádza vaša databáza je uvedený v sekcii Správa databáz, časť 'Host'.

phpMyAdmin login

Po úspešnom prihlásení si v ľavej časti phpMyAdmin rozhrania vyberieme našu databázu. Následne klikneme na tlačidlo 'Import'.

import mysql

Vyberieme si náš dump databázy, ktorý chceme importovať. Nastavíme znakovú sadu, podľa ktorej bude dump importovaný. Formát ponechajte na SQL pokiaľ prenášate dáta mezdi SQL databázami. Maximálna veľkosť importovaného suboru môže byť 8M. Ak potrebujete nahrať väčší import použité metódu importovania cez SSH. Po kliknutí na tlačidlo 'Vykonaj' spustite import databázy.

import phpmyadmin

Tagy: ako na to, databáza, PHP, webhosting
2015-10-04 17:55 Exo hosting {writeRevision}
Priemerné hodnotenie: 5 (1 Hlas)

Nemôžete komentovať túto položku

Chuck Norris has counted to infinity. Twice.