Ako nastaviť emailovú schránku v rozhraní Gmail (SMTP + POP3)?


E-mailové schránky je možné využívať aj cez webové rozhranie pre Gmail. Väčšina serverov, na ktorých beží Gmail, sa nachádza v USA, a preto je v prvom rade potrebné overiť, či nie je na emailovej schránke nastavená "Špeciálna ochrana SMTP servera", ktorá určuje, z akých krajin je možné prihlásiť sa k danej e-mailovej schránke. Špeciálnu ochranu SMTP servera je možné nastaviť v Control paneli v nastaveniach konkrétnej e-mailovej schránky, alebo pre všetky e-mailové schránky po kliknutí na Hromadná zmena v sekcii E-mailové účty.
Nastavenia konkrétnej e-mailovej schránky otvorte kliknutím na modrú ceruzku pri danej emailovej schránke:

V časti Špeciálna ochrana SMTP servera je potrebné do zoznamu povolených krajín pridať United States.

 

Ak veľa cestujete, môže byť náročné nastaviť všetky potrebné krajiny, a preto je možné Špeciálnu ochranu SMTP servera celkom vypnúť. Je to však veľmi dobrá ochrana proti spamu, preto odporúčame skôr povoliť všetky krajiny, z ktorých sa potrebujete prihlásiť k emailovým schránkam.

Po nastavení Špeciálnej ochrany SMTP servera sa prihláste do rozhrania Gmailu a otvorte nastavenia:

 

 

Pre nastavenie odosielania správ kliknite na "Pridať ďalšiu vlastnú e-mailovú adresu". Otvorí sa nové okno, kde vyplňte celý názov e-mailovej schránky, ktorú chcete pridať a kliknite na "Ďalší krok" a otvoria sa nastavenia pre SMTP server:

Ako "Server SMTP" vyplňte hodnotu smtp.exohosting.com, do poľa "Používateľské meno" vyplňte celý názov e-mailovej schránky a heslo k nej. Port zmeňte na 465, týmto nastavením sa automaticky prepne nastavenie nižšie na "Zabezpečené pripojenie použitím protokolu SSL (odporúča sa)". Po nastavení kliknite na "Pridať účet" a Gmail overí použité nastavenia. Ak je všetko nastavené správne, v ďalšom kroku Gmail pošle verifikačnú správu na nastavenú e-mailovú schránku obsahujúcu potvrdzujúci kód, ktorý je potrebné zadať ako posledný krok.

 

POZOR v niektorých prípadoch dochádza pri nastavení prijímania správ ku veľkému oneskoreniu prijatia správy. Správa sa síce do Webmailu prijme okamžite avšak Gmail si ju neskoro stiahne niekedy aj s hodinovým oneskorením. Ako možné spomalenie eliminovať sme popísali v príspevku Ako nastaviť emailovú schránku v rozhraní Gmail (SMTP + preposielanie cez Control panel)? V príspevku stačí pokračovať od bodu 2.

 

Pre nastavenie prijímania správ kliknite na "Pridať vlastný e-mailový účet POP3". Otvorí sa nové okno, kde zadajte celý názov e-mailovej schránky a kliknite na "Ďalší krok" a otvoria sa nastavenia pre POP3 server:

Ako "Používateľské meno" vyplňte celý názov e-mailovej schránky a heslo k nej. Do políčka "Server POP" vyplňte mail.exohosting.com, port zmeňte na 995 a zakliknite možnosť "Pri sťahovaní pošty vždy použite zabezpečené pripojenie (SSL)". Ostatné nastavenia zakliknite podľa potreby a kliknite na "Pridať účet". Ak je všetko nastavené správne, servery Gmailu sa pripoja k e-mailovej schránke a stiahnu všetky správy, čo môže trvať aj niekoľko minút, v závislosti od veľkosti pridanej e-mailovej schránky.

Tagy: e-mail, nastavenie
2018-02-27 11:25 Richard {writeRevision}
Priemerné hodnotenie: 0 (0 Hlasy)

Nemôžete komentovať túto položku

Chuck Norris has counted to infinity. Twice.