Ako si zobraziť zdrojový kód emailu?


Zdrojový kód e-mailu je veľmi dôležitý kód, ktorý mapuje celé pozadie e-mailu a jeho cesty. V zdrojovom kóde môžete zistiť odkiaľ bol email odoslaný, cez aké servery email prešiel, cez akého mailového klienta bol email odoslaný a v prípade nejakej chyby (napr. nedoručená správa) sa dá zo zdrojového kódu zistiť, prečo sa tak stalo. 

V tomto článku sa dozviete, ako zobraziť zdrojový kód emailu v jednotlivých mailových klientoch! 

 

WEBMAIL ROUNDCUBE

Zobrazenie zdrojového kódu emailu v službe Roundcube je jednoduché. Stačí ak si otvoríte konkrétny email, kliknete na tlačidlo VIAC... a vyberiete položku <>zobraziť zdrojový text.

 

GMAIL

V rozhraní Gmail zobrazíte zdrojový kód emailu nasledovne: otvorte si konkrétny email, kliknite na šípku na pravo a kliknite na Zobraziť originál.

 

THUNDERBIRD

V mailovom klientovi Thunderbird zobrazíte zdrojový kód kliknutím na konkrétny mail a potom stačí ísť do menu - Zobrazenia - Zdrojový kód správy, alebo jednoduchšie stlačiť tlačidlá CTRL + U.

 

APPLE MAIL

Zobrazenie zdrojového kódu emailu na zariadeniach s operačným systémom iOS je podobné ako v predošlých mailových klientoch.  Stačí zvoliť konkrétny mail a potom kliknúť na menu Zobraziť - Správa - Zdrojový kód.

2019-03-14 12:18 Marek Muzika {writeRevision}
Priemerné hodnotenie: 1 (1 Hlas)

Nemôžete komentovať túto položku

Chuck Norris has counted to infinity. Twice.