Ako si zobraziť zdrojový kód emailu?


Zdrojový kód e-mailu je veľmi dôležitý kód, ktorý mapuje celé pozadie e-mailu a jeho cesty. V zdrojovom kóde môžete zistiť odkiaľ bol email odoslaný, cez aké servery email prešiel, cez akého mailového klienta bol email odoslaný a v prípade nejakej chyby (napr. nedoručená správa) sa dá zo zdrojového kódu zistiť, prečo sa tak stalo. 

V tomto článku sa dozviete, ako zobraziť zdrojový kód emailu v jednotlivých mailových klientoch! 

WEBMAIL ROUNDCUBE

Zobrazenie zdrojového kódu emailu v službe roundcube je jednoduché. Stačí ak si otvoríte konkrétny email, kliknete na tlačidlo VIAC... a vyberiete položku <>zobraziť zdrojový text.

GMAIL

V rozhraní GMAIL zobrazíte zdrojový kód emailu nasledovne. Otvorte si konkrétny email, kliknite na šípku na pravo a kliknite na Zobraziť originál.

THUNDERBIRD

V mailovom klientovi Thunderbird zobrazíte zdrojový kód kliknutím na konkrétny mail a potom stačí ísť do menu - zobrazenia - zdrojový kód správy, alebo jednoduhšie stlačiť tlačidlá CTRL + U.

APPLE MAIL

Zobrazenie zdrojového kódu emailu na zariadeniach s operačným systémom IOS je podobné ako v predošlých mailových klientoch.  Stačí zvoliť konkrétny mail a potom kliknúť na menu Zobraziť - správa - zdrojový kód.

2017-10-24 07:56 Marek Muzika {writeRevision}
Priemerné hodnotenie: 1 (1 Hlas)

Nemôžete komentovať túto položku

Chuck Norris has counted to infinity. Twice.