Ako overím elektronicky podpísanú faktúru?


S využitím elektronických faktúr sa zvyšuje Váš komfort - umožnia Vám prehľadnejšiu archiváciu a vyhľadávanie. Používaním elektronickej faktúry šetríte časom i papierom, čím prispievate k ochrane životného prostredia. Faktúru si môžte vytlačiť kedykoľvek, keď ju budete potrebovať. Aktiváciou elektronickej faktúry zároveň zrušíte doručovanie papierových faktúr. Používanie i aktivácia elektronickej faktúry je bez poplatkov. Elektronická faktúra obsahuje certifikovaný elektronický podpis a spĺňa všetky náležitosti fakturačného dokladu v zmysle Zákona č.222/2004 Z.z. o DPH.

 

 

Pred overením elektronického podpisu je potrebné:

 1. mať nainštalovaný program Adobe Reader. Ak ho nemáte, je možné ho stianuť zo stránky http://get.adobe.com/reader/
 2. mať nainštalovaný certifikát certifikačnej autority (CA), ktorý zaručuje planosť certifikátu s elektronickým podpisom. Naša spoločnosť využíva certifikát od CA Disig, a.s.. Preto pre overenie podpisu faktúry od nás odporúčame stiahnuť a nainštalovať certifikát od tento CA. Nájdete ho na stránke http://www.disig.sk/index.php?id=certifikatycadisig. Odporúčame formát DER.


Samotné overenie podpisu je nasledovné:

 1. Po otvorení elektronicky podpísanej faktúry sa zobrazí v ľavom hornom rohu hláška, že dokument je podpísaný a podpis je platný. V pravom hornom rohu sa zobrazí Signature panel:

  Signature panel

 2. podrobnosti o certifikáte si môžete pozrieť po kliknutí na "Panel podpisu/Signature Panel" v pravom hornom rohu faktúry:

  Signature panel

 3. Nami vygenerovaná elektornická faktúra obsahuje informácie o podpise aj na poslednej strane. Toto je užitočné v prípade, ak nemáte nainštalovaný program Adobe Reader.

  EXO podpis

Tagy: elektronická faktúra, elektronický podpis
2015-06-28 16:58 Exo hosting {writeRevision}
Priemerné hodnotenie: 5 (1 Hlas)

Nemôžete komentovať túto položku

Chuck Norris has counted to infinity. Twice.