Výber SSL certifikátu


V našej ponuke máme bezplatný certifikát Let's Encrypt aj platené SSL certifikáty, ktoré sa delia na klasické a wildcard.

Klasické SSL certifikáty šifrujú vybraný tvar domény (jedno Common name) napr. www.exohosting.sk alebo blog.exohosting.sk, wildcard certifikáty šifrujú prenos v rámci celej domény a všetkých subdomén. Let's Encrypt má v rámci SAN do 20 subdomén. Okrem tejto bežnej ponuky vieme zabezpečiť aj iné certifikáty, v prípade záujmu nás kontaktujte emailom na support@exohosting.sk.

Z hľadiska funkčnosti sú všetky klasické SSL certifikáty rovnaké. Rozdiel v cene je hlavne v značke vydavateľa, technickej podpory v prípade problémov a napr. aj výšky sumy pri náhrade škody v prípade zneužitia citlivých informácií, ktoré boli šifrované.

V prípade, ak z nejakého dôvodu potrebujete vykonať zmeny v prípade certifikátov, tak majte na pamäti:

  • ak máte nainštalovaný klasický certifikát, ktorý šifruje len jedno Common name (napr. hlavnú doménu) a chcete uplatniť šifrovanie aj na subdomény, tak pôvodný certifikát musíte odinštalovať a nainštalovať si buď Let's Encrypt certifikát (v priebehu inštalácie si nastavíte na ktoré subdomény sa má šifrovanie uplatňovať, šifrovanie bude automaticky nastavené pre hlavnú doménu v tvare www aj bez www) alebo vybraný wildcard certifikát.
  • ak máte nainštalovaný Let's Encrypt certifikát a dodatočne si vytvoríte nové subdomény a chcete šifrovanie uplatniť aj na ne, tak Let's Encrypt certifikát musíte najprv odinštalovať a potom nainštalovať nanovo, pričom počas inštalácie si zadáte všetky subdomény (max. 20), na ktoré chcete šifrovanie aplikovať.

Všetky certifikáty si môžete spravovať vo Vašom Control paneli v sekcii Webhosting (vyberte doménu, ktorej sa to týka, ak ich máte viac) - SSL certifikáty. Let's Encrypt certifikát si môžete nainštalovať priamo v tejto sekcii, v prípade platených certifikátov nám najprv pošlite autorizovanú požiadavku (Zmeny - Iná požiadavka) a certifikát Vám nainštalujeme.

Tagy: certifikát, SSL
2019-03-20 13:47 wakro {writeRevision}
Priemerné hodnotenie: 3 (2 Hlasy)

Nemôžete komentovať túto položku

Chuck Norris has counted to infinity. Twice.