Ako premigrovať stránku zo zdieľaného hostingu na VPS?


V prípade, že vám už nepostačuje zdieľaný hosting, pomocou tohto návodu si môžte preniesť dáta z hostingu na VPS. S migráciou hostingu odporúčame začať ráno, aby ste počas dňa mali dostatok času presunúť všetky dáta na VPS, cez noc sa nezmigrované dáta môžu vymazať.

1. V prvom kroku je potrebné vytvoriť zálohu vašej SQL databázy, a taktiež dočasnú SQL databázu v rámci inej domény.

2. Následne naimportujte zálohu databázy do dočasnej databázy, a taktiež vymažte pôvodnú databázu a pridajte vašu doménu na VPS cez Control Panel, v sekcii Virtuály -> Domény -> Pridaj doménu, nezabudnite ponechať smerovanie DNS záznamov na pôvodný hosting.
[OBRAZOK]

3. V treťom kroku prekopírujte dáta z FTP zdieľaného hostingu a z dočasnej databázy na VPS, potom je potrebné v konfiguračnom súbore redakčného systému, ktorý používate, nastaviť nové údaje pre prístup k tejto databáze. Data z FTP môžte prekopírovat na VPS cez ssh, návod ako sa pripojiť nájdete tu - http://kb.exohosting.sk/content/9/129/sk/ako-sa-prihl%C3%A1si%C5%A5-na-server-cez-ssh.html, odporúčame použiť program Midnight Commander, ak budete prihlásený na vašom VPS, dáta si môžte skopírovať cez funkciu FTP Link. Midnight Commander spustíte príkazom:

mc


databázu môžte taktiež skopírovať na VPS z FTP, a následne je naimportujete príkazom:

mysql [nazov_databazy] -h [server_databazy] -u [nazov_databazy] -p < [cest_k_databaze napr. /var/www/public_html/databaza.gz]


4. Cez súbor "hosts" si nastavte presmerovanie vašej domény na IP virtuálneho serveru, ako nastaviť toto presmerovanie nájdete v tomto návode - http://kb.exohosting.sk/content/9/125/sk/ako-upravi%C5%A5-s%C3%BAbor-hosts-aby-sa-domena-nac%C3%ADtavala-z-vps.html

5. Skontrolujte funkčnosť vášho webu, pokiaľ všetko funguje správne, zmente DNS záznamy na doméne, aby sa stránka načítavala z VPS, a taktiež vymažte presmerovanie zo súboru "hosts".

Tagy: hosting, mc, migracia, sql, ssh, vps
2018-03-04 10:16 Marek {writeRevision}
Priemerné hodnotenie: 0 (0 Hlasy)

Nemôžete komentovať túto položku

Chuck Norris has counted to infinity. Twice.