Ako vyexportovať databázu cez phpMyAdmin?


phpMyAdmin rozhranie nájdeme na tejto adrese klik. Lepší spôsob pre prihlásenie je však ísť priamo cez Control Panel. V sekcii 'Správa databáz' si vyberieme našu databázu a klikneme na tlačidlo 'Otvoriť'. Touto cestou Control Panel za Nás nastaví prihlasovacie meno a vyberie správny SQL server, na ktorom je umiestnená vaša databáza.

Sprava databaz

Prihlasovacie rozhranie phpMyAdmin vyzerá takto. Vždy si preverte či máte vybratý správny SQL server. Server, na ktorom sa nachádza vaša databáza je uvedený v sekcii Správa databáz, časť 'Host'.

phpMyAdmin login

Po úspešnom prihlásení si v ľavej časti phpMyAdmin rozhrania vyberieme našu databázu. Následne klikneme na tlačidlo 'Exportovať'.

phpMyAdmin export

Ďalej Nám phpMyAdmin ponúkne na výber dve možnosti ako je vidieť na obrázku. V prípade, že je vaša databáza mala (do 25MB~). Odporúčame Vám vybrať položku 'Quick'. Formát nechajte na SQL, po kliknutí na tlačidlo 'Vykonaj' váš prehliadač stiahne export databázy.

export menu

V prípade, že potrebujete nastaviť nejake špecifické nastavenia ako napr. kompresiu súboru alebo znakovú sadu, v ktorej bude export vykonaný, tak zakliknite položku 'Vlastné', ktora zobrazí ďalšie dostupné nastavenia exportu. Ak exportujete príliž veľkú databázu 200MB a viac, tak Vám odporúčame použiť SSH pre vykonanie exportu.

Tagy: ako na to, databáza, hosting, PHP
2015-10-04 17:32 Exo hosting {writeRevision}
Priemerné hodnotenie: 5 (2 Hlasy)

Nemôžete komentovať túto položku

Chuck Norris has counted to infinity. Twice.