Ako si nastaviť presmerovanie e-mailov na druhý e-mailový účet?


Toto nastravenie je vhodné, keď služba na sťahovanie pošty POP3 sa Vám nezdá dostatočne rýchla, presmerovanie je rýchlejšie.

 

Spôsob č. 1:  Presmerovanie cez webmail (email je po presmerovaní zmazaný na serveri)

Prihlásime sa do Webmail rozhrania pre konto, na ktoré si želáme nastaviť presmerovanie. Chceme povedzme presmerovať všetky nové zprávy z účtu johndoe@exo.sk na účet johndoe@gmail.com.

 

Najskôr sa musíme dostať do sekcie "Nastavenia".

 

 

V Nastaveniach kliknite na položku Pravidlá a následne kliknite na tlačidlo "+" pomocou ktorého pridáte nové pravidlo.

 

 

Teraz máme dve možnosti ako presmerovanie nastaviť. Pri prvom spôsobe sa presmerujú všetky nové správy a automaticky sa odstránia z preposielaného e-mailového účtu.  V našom prípade sa automaticky odstránia e-maily z "johndoe@exo.sk".

 

 

Toto riešenie má výhodu v tom že v e-mailovej stchránke nezaberajú správy žiadne miesto a teda nie je potrebné schránke neustále navyšovať priestor. Nevýhodou je fakt že keď sa zmaže omylom e-mail z "johndoe@gmail.com", prípadne stratíme prístup ku účtu "johndoe@gmail.com" o správu/y sme prišli.

 

Spôsob č. 2:  Presmerovanie cez webmail (email po presmerovaní ostáva na serveri)

Druhý spôsob preposielania je ten že e-maily sa z preposielaného účtu nezmažú. V našom prípade sa po prijatí správy na účte johndoe@exo.sk automaticky prepošle kópia e-mailu na účet johndoe@gmail.com. Toto riešenie má výhodu v tom že všetky správy sú zálohované ak sa teda zmaže správa zúčtu johndeo@gmail.com má stále kópiu na účte johndoe@exo.sk. Nevýhodou je že správy zaberajú miesto na účte johndoe@exo.sk a teda je potrebné neustále na účte navyšovať miesto.

 

Nastavenie posielania kópe e-mailu sa dá nastaviť rovnako ako pri prvom spôsobe iba v poslednom kroku zmeníme akciu pravidla na "Preposlať kópiu na".

 

 

Spôsob č. 3:  Presmerovanie cez Control panel (email po presmerovaní ostáva na serveri)

Presmerovanie je taktiež možné nastaviť v Control Panely v sekcii "E-mailové účty > E-mailové schránky > Presmerovania prich. pošty". Toto presmerovanie funguje tak že na cieľový e-mail sa posiela kópia správy teda v našom prípade bude správa uložená aj v "johndoe@exo.sk" aj v "johndoe@gmail.com".

 

 

 

 

Pokiaľ si nastavíte presmerovanie aj vo Webmaily aj v Control Panely budú Vám na e-mail chodiť e-maily dva krát, preto nastavujte presmerovanie buď vo Webmaily alebo vo Control Panely. Pri oboch spôsoboch presmerovania je možné nastaviť preposielanie správ na viacero e-mailových účtov.

Tagy: e-mail, presmerovanie, roundcube, webmail
2019-04-05 18:38 Pavol Torok {writeRevision}
Priemerné hodnotenie: 0 (0 Hlasy)

Nemôžete komentovať túto položku

Chuck Norris has counted to infinity. Twice.