Ako nastaviť emailovú schránku v rozhraní Gmail (SMTP + preposielanie cez Control panel)?


V niektorých prípadoch sa stáva že ak prijímate poštu v Gmaily chodieva s veľkým oneskorením v niektorých prípadoch aj viac ako hodinu. Dôvod je ten že na prijímanie pošty Gmail používa protokol POP3 ktorý má nevýhodu v tom že kontroluje správy iba raz za niekoľko minút. Nakoľko sa v Gmail účte nedá nastaviť ako často má poštu kontrolovať môže byť toto spomalenie od 15 minút až po viac ako hodinu. Ak sa s podobným problémom stretávate prinášame návod ako spomalenie odstrániť.

Predstavme si modelovú situáciu že chceme si nastaviť posielanie e-mailov z johndoe@exohosting.sk na Gmailový účet johndoe@gmail.com.

 

1. Nastavenie odosielania pošty

Nastavíme si "Gmail -> Nastavenia -> Účty a import -> Odosielať poštu ako:" nasledovne:

 

 

 

 

2. Nastavenie prijímania pošty

 Nastavenie POP3 vynecháme ale nastavíme si preposielanie e-mailov podľa toho či chcete aby sa správy na exojohndoe@exohosting.sk zachovali alebo aby sa zmazali. V tomto príspevku popíšem preposielanie pomocou Control panelu teda v pôvodnej e-mailovej schránke (johndoe@exohosting.sk) sa správy zachovajú. Pokiaľ chcete správy zmazať z pôvodného e-mailu v našom prípade johndoe@exohosting.sk návod ako to spraviť nájdete v tomto príspevku.

 

 

 

 

 Po tomto nastavení sa už  automaticky budú všetky správy preposielať na Gmail bez zdržania a odosielať správy budete môcť z prostredia Gmailu.

2018-02-24 14:45 Pavol Torok {writeRevision}
Priemerné hodnotenie: 0 (0 Hlasy)

Nemôžete komentovať túto položku

Chuck Norris has counted to infinity. Twice.